GY.I.K.

Összegyűjtöttem azokat a kérdéseket és az azokra adott válaszaimat, melyekkel a leggyakrabban találkoztam. A listát folyamatosan bővítem.

Kérlek, ha ezeken felül van még van kérdésed, vedd fel velem a kapcsolatot a „KAPCSOLAT” menüponton keresztül. Köszönöm.

Mi a coaching?

Nemzetközi Coach Szövetség (ICF) szerint „A professzionális coaching olyan szakmai kapcsolat, amely abban segíti az ügyfelet, hogy kiemelkedő eredményeket érjen el akár a magánéletében, akár a munkájában, vagy a szervezetben, ahol dolgozik. A coaching folyamat során az ügyfél elmélyíti tudását, növeli teljesítményét, és mindezek eredményeként javul az életminősége.

Minden találkozáskor az ügyfél választja meg a beszélgetés fókuszát, míg a coach figyelmesen hallgatja, megfigyeléseit visszajelzi, és legfőképpen kérdéseket tesz fel. Ez az interakció egyrészt segíti az ügyfelet abban, hogy világosabban lásson, másrészt akcióra serkenti. A coaching folyamata a fókusz és a választási lehetőségek bővítésével felgyorsítja az ügyfél fejlődését. A coaching arra koncentrál, hogy világossá váljon hol tart most az ügyfél, és mit akar tenni annak érdekében, hogy eljusson oda, ahová el szeretne érni.

A coaching folyamat eredménye az ügyfél eredménye, azaz szándékának, választásának és akcióinak a következménye, amelyet a coach, mint a folyamat szakértője támogatott.”

Mi a briefcoaching?

A briefcoaching megoldásközpontú coaching. Egy rövid ülés (nálam 30-90 perc közötti), mely az ügyfél által meghatározott cél elérésére fókuszál, építve az ügyfél erősségeire, és az azokból adódó lehetőségeire.

A briefcoachingban a jelenlét, az aktív és az értő figyelem kiemelt fontosságú eszközök, még a nehéz helyzetekben is előrevivő, megoldást hozó módszer,

  • melyben azon van a hangsúly, hogy mit akar az ügyfél,
  • e cél eléréséhez milyen inputokkal rendelkezik, 
  • ezek közül melyek azok, amik már jól működtek,
  • jelen helyzetben mi a legjobb lépés, ami megoldást hozhat. 
Minek köszönhetően eredményes egy coaching ülés?

A coaching folyamat több sikertényezőből tevődik össze:

  1. Az egyik nagyon lényeges maga az ügyfél. Az ő hozzáállása, az ő gondolatai, az ő elhatározása.
  2. Az összetevők, amiket én „kínálok”. Ezek:
    • az őszinte érdeklődés, az aktív és értő figyelem,
    • támogató, nem minősítő attitűd,
    • kérdezéstechnika – Jókor jó kérdések!
    • a beszélgetések hangulata, az a bizalom, ami körülölel,
    • a pozitív személyiségem és a dinamizmusom,
    • folyamatos továbbképzések, szakmaiság,
    • változatos és minőségi eszköztár,
    • rendszerszemlélet és analitikus szemléletmód.
Hol zajlanak a szolgáltatások?

Elsősorban Budapesten és Siófokon, esetenként Gyöngyösön.
Ezen kívül Sopron, Győr és Veszprém is szóba jöhet felár ellenében.

Elsősorban a személyes kapcsolódásban hiszek és annak eredményességét tapasztalom, de azért az online coachingnak és tanácsadásnak is ismerem az előnyeit. Ha online coachingot vagy tanácsadást szeretne, kérem, gyűjtse össze a mellette szóló érveit és vegye fel velem telefonon a kapcsolatot!

(A színtanácsadás online módon biztosan nem kivitelezhető!)

Mi a különbség a tanácsadás és a coaching között?

A tanácsadás során külső szakértőként jelenek meg a folyamatban, mivel a szakmai tapasztalatom, az ismereteim alapján a szakterületet jól ismerem, átlátom rendszer szinten (pl. duális szakképzés, tehetségmenedzsment), így az ügyfél által hozott helyzetre  megoldási javaslatot, a feltett kérdéseire pedig egzakt, szakmai választ tudok adni.

A coaching során az ügyfél által hozott helyzetet nem ismerem szakértőként, de itt nem is ez a feladatom. A coachingban az ügyfél a saját maga szakértője, hisz az ő életéről, munkahelyi feladatairól, kapcsolatrendszeréről és kapcsolódásairól van szó. Nem is lehet másképp, hisz senki nem éli a másik ember életét, mind más-más „cipőben” járunk.

Tehát a coachingban az ügyfelet támogatjuk a számára lehető legjobb megoldás megtalálásában kérdésekkel, feladatokkal, helyzetgyakorlatokkal, széles és változatos eszköztárral.

A briefcoaching lényege, hogy az ügyfél az ülés végére az általa meghatározott célt elérje a saját erősségeire, működésére és lehetőségeire fókuszálva, és a megfogalmazott megoldása birtokában a behozott helyzet kezelését önállóan végezze. A coaching nem alakít ki függőségi viszonyt, hisz épp a saját önállóságának támogatása a cél.

 

 

Mi a különbség a life coaching és a business coaching között?

A life coaching a magánéletből hozott helyzetek megoldásában támogatja az ügyfelet. 

A business coaching a munkahelyi feladatokkal, a vállalkozás működtetéséhez kapcsolódó témákkal, karrier kérdésekkel foglalkozik elsősorban. Minden olyan téma ide tartozhat, ami a munkavállalással, a vállalkozói létünkkel, a karrierutunkkal és ezek tervezésével kapcsolatos. Magánéleti témákkal csak akkor foglalkozik, amikor az kihat a munkavégzésre, a vállalkozói tevékenységre vagy akár a karrier kérdésekre. 

Én megoldásközpontú (brief) business coachinggal foglalkozom, így ha a potenciális ügyfél párkapcsolati elakadással keres meg, akkor nem vállalom el a támogatását, viszont ha karriertervezés a kérdés, és a folyamat közben kiderül, hogy az ülés témája a párkapcsolat lesz, mert kihat a karriertervezés témára és behozza az ügyfél, akkor ezzel a témával nagy valószínűséggel foglalkozni fogunk. 

Csak 40 éves kortól lehet jelentkezni a Coaching&Styling 4X programra?

Nem, kizárólag. A „Coaching&Styling 4X” program bár elsődlegesen a 40 év körüli és EU40-48 konfekcióméretű hőket célozza meg, de tisztában vagyok vele, hogy sok harmincas illetve 50 éveiben járó hölgy is szívesen venne részt a programban. Nekik is jó szívvel ajánlom, ha változtatni szeretnének, és nyitottak erre a különleges, belső és külső megújulást támogató programra.
A 20 éves korosztálynak még nem ajánlom, nekik a BIG FUTURE PICTURE workshop sorozat részeként kínálok majd a témában workshop lehetőséget.

Egyénileg is szívesen készítek személyre szabott programot Önnek, melyet a „JELENTKEZÉS” menüpontban kérhet a „Coaching&Styling program” kiválasztásával, valamint a helyzetének és az igényeinek részletes leírásával!

A „Coaching&Styling 4X” programról további információk a „Coaching&Styling” menüpontban!